Kontakt

+48 601 792 995

NAPISZ DO NAS

biuro@tourist.net.pl

JESTEŚMY OTWARCI

  NA WSPÓŁPRACĘ

 

Nowy hostel & hotel A&O w Pradze już otwarty

                           Zwykle, w swoich reportażach, informuję czytelników o nowościach w branży turystycznej, które można poznać na targach turystycznych. 
W poniższym artykule chciałbym zwrócić uwagę na hotele, bez których turystyka obyć się nie może. Nie o wszystkie hotele chodzi, ale o hostele i hotele marki A & O w Pradze. Wybierając się zwiedzić „Złotą Pragę”, Hradczany, Złotą uliczkę i inne zabytki, zastanawiamy się nad noclegiem, najlepiej w pobliżu centrum, w dobrym standardzie i w niskiej cenie.  Hotel A& O PRAGA - Galeria
Niestety, hotele w pobliżu centrum nie tylko Pragi, ale każdego znaczącego miasta są zazwyczaj drogie. Cóż ma zrobić przeciętny Kowalski, który właśnie wybrał się na eskapadę do Pragi. Podpowiadam, powinien zainteresować się siecią hosteli i hoteli A&O. Obiekty wspomnianej sieci są zwykle usytuowane w pobliżu centrum i oferują noclegi w przystępnych cenach. Sieć A&O jest dość prężnie rozwijającą się firmą hotelarską. We wszystkich ważniejszych miastach Europy ma swoje hotele. Nie ma ich jeszcze w Warszawie, ale, jak wynika z rozmowy, którą przeprowadziłem z dyrektorem tej marki Panem Oliverem WintAO_Praga02.jpgerem w Polsce, w najbliższych latach też takie obiekty powstaną. Wracając jednak do Pragi.
W dniach 1 – 3.06.2018 kierownictwo sieci obiektów A&O zaprosiło przedstawicieli branży turystycznej, nauczycieli i media na uroczyste otwarcie nowego obiektu A&O Rhea w Pradze.
Obiekt ten funkcjonował przez 40 lat jako hotel, dwa lata temu został odkupiony przez sieć A&O i nakładem 9. mln euro został przez rok przebudowany i odnowiony. Została odmieniona fasada, zamontowano zabezpieczenia przeciwpożarowe, a następnie odnowiono podłogi oraz pokoje i hol recepcyjny.
Dzisiaj jest to nowoczesny 21. piętrowy hotel położony w spokojnej dzielnicy Nove Malesice. Oddalony jest od centrum miasta tylko 6,2km, a dojazd tramwajem z dworca kolejowego zajmuje ok. 15 minut.
Obiekt posiada wystrój zgodny z zapowiedzią złożoną przez przedstawiciela sieci podczas konferencji na targach ITB w Berlinie - nowego brandu A&O. Nowy wystrój sprawia, że obiekt jest ładniejszy i nowocześniejszy, tylko cena została niska. Na gości czeka duże przestronne lobby, pełniące funkcję pokoju gościnnego, w którym znajduje się długa recepcja, bar, długi stół do posiedzeń i pracy, kącik zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu oraz bankomat. Na zewnątrz budynku na gości czeka przytulny taras. Z okien pokoi na najwyższych piętrach rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. W całym budynku dostępny jest bezpłatny internet przez wifi. W hotelu goście mają do dyspozycji pralkę oraz suszarkę do ubrań.
Do dyspozycji gości zostało przygotowanych 1300 miejsc w 440 wygodnych, utrzymanych w dominującej czarno-białej kolorystyce - pokoi jedno-, dwuosobowych oraz rodzinnych w standardzie hotelowym **. Nowością w sieci A&O jest to, że duża ilość pokoi posiada balkony oraz gniazdka USB, umożliwiające ładowanie urządzeń elektronicznych (np: tablet, telefon) zamontowane w piętrowych łóżkach w pokojach rodzinnych i wieloosobowych. Przybyszom oferuje się kolorowe, wieloosobowe pokoje hostelowe, wyposażone w łazienkę z prysznicem, ( w łazience, zdaniem dyrektora, jako cecha marki A&O - szampon z mydłem w jednym dozowniku, chusteczki higieniczne), WC, TV-Sat oraz zapowiadane, charakterystyczne dla nowego wystroju wygodne łóżka i kolorowe pufy. Ceny wieloosobowych pokoi hostelowych zaczynają się od 10Euro, a hotelowych od 25Euro. Codziennie rano gościom serwowane jest śniadanie w formie bogatego bufetu szwedzkiego.
Z myślą o gościach biznesowych zostały przygotowane profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne. Dla zmotoryzowanych gości dostępny jest duży parking zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów (niestety płatny). Zgodnie z mottem obiektu, które brzmi: „Każdy może podróżować”, ten nowoczesny hotel jest gotowy zarówno na przyjęcie gości indywidualnych jak i grup, dzieci, młodzież i dorosłych także gości biznesowych przyjeżdżających do Pragi na konferencję i w celach biznesowych. Warto dodać, że obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na potrzeby takich gości przygotowano 10% pokoi. Są to pokoje o większej powierzchni, o szerszych drzwiach oraz z dostosowanymi do potrzeb osób poruszających się na wózkach łazienkami. Ponadto,
z parkingu jest wjazd dla wózków do holu recepcyjnego, a na każde piętro można wjechać windą.
W dniu oficjalnego otwarcia obiektu, rano, organizatorzy zaprosili wszystkich gości na wycieczkę po Starówce Pragi, następnie odbyło się zwiedzanie obiektu i prezentacja pokoi. Po oględzinach pokoi odbyła się część oficjalna z udziałem dyrektora sieci A&O Olivera Wintera, który przywitał gości i opowiadał o obiekcie, przedstawiając jego walory.
Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na Biznes-Barbecue, które było idealną okazją do porozmawiania z przedstawicielami i kierownictwem A&O, nawiązania kontaktów handlowych z partnerami branży turystycznej z całej Europy oraz przeprowadzenia wywiadów.
Z usług hotelowych tej sieci wielokrotnie korzystałem i to w różnych miastach europejskich. To, o czym piszę, sprawdziłem. Nie jest to żadna reklama, ale podpowiedź, gdzie szukać dobrego i w miarę taniego noclegu w dużych miastach europejskich. Ze swej strony, życzę gospodarzom nowego obiektu wielu ciekawych i zadowolonych z pobytu gości, a gościom udanego pobytu w tym nowoczesnym obiekcie.

Tekst: Bartosz Karwacki
Zdjęcia: Bartosz Karwacki i Piotr Żyła

Related Articles

Hotele - rekomendacja

Aktualności

Pobierz

Information

Trasy turystyczne i programy wypraw autorskich  zostały opracowane i  zweryfikowane w terenie. Polecamy pilotom turystycznym.