Kontakt

+48 601 792 995

NAPISZ DO NAS

biuro@tourist.net.pl

JESTEŚMY OTWARCI

  NA WSPÓŁPRACĘ

 

Hotel A&O Lipsk

AO_Lipsk_06.jpg

Podróżnego wyjeżdżającego na dłużej poza rogatki swojej miejscowości, nurtują zwykle problemy: jak sprawnie załatwić sprawę, której załatwienie wymagało wyjazdu i gdzie w miarę tanio i wygodnie przenocować? W kraju zawsze znajdzie się jakaś ciocia Basia, kolega ze studiów, jakiś znajomy sąsiadów, który przygarnie wędrowca. Jeśli to zawiedzie, można ostatecznie skorzystać z hotelu. Tak jest w kraju. A co robić, gdy trzeba wyjechać za granicę? Pytanie, gdzie przenocować, by nie wydać wszystkich pieniędzy, nabiera już innego znaczenia. Najlepiej, oczywiście, w centrum miasta, w pobliżu głównych atrakcji turystycznych, sklepów, gdzie łatwo dojść lub dojechać, a do tego w korzystnej cenie.
Gdyby zdarzyło Ci się człowieku wybierać do najstarszego światowego ośrodka targowego, miasta, w którym swoje najsłynniejsze kompozycje stworzył Bach – czyli do Lispka - to rekomenduję znaną niemiecką sieć hosteli i hoteli A&O. ( Uwaga! Osobiście sprawdziłem).
Obiekt położony jest w centrum miasta, naprzeciwko głównego dworca kolejowego Hauptbahnhof oraz nowo otwartego dworca autobusowego jak również w pobliżu głównego węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej, skąd łatwo można dotrzeć do głównych zabytków miasta, miejsc kulturalnych oraz łatwo dojechać na targi. Odległość hostelu od Starówki to zaledwie 500m, zaś na targi 5km.
Obiekt A&O w Lipsku mieści się w zabytkowej kamienicy z okresu cesarstwa niemieckiego, będącej niegdyś pocztą dworcową. Historyczny charakter budynku daje się zauważyć już w holu recepcyjnym i części barowej.

Do dyspozycji gości przygotowano wygodne 4., 6. i 8. osobowe pokoje hostelowe jak i 1. i 2. osobowe pokoje hotelowe ** oraz 4. osobowe pokoje rodzinne. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki i TV – Sat.
Pościel i ręczniki w pokojach 1. i 2. osobowych są wliczone w cenie, zaś w wieloosobowych - za pościel trzeba zapłacić 3,50 euro, a za ręcznik 1,50 euro.
Goście mają do dyspozycji całodobową recepcję, strefę barową, biblioteczkę oraz kącik zabaw dla dzieci(niedostępny w czasie epidemii koronawirusa), kuchnię dla gości, pralnię, przechowalnię bagażu oraz bezpłatny internet wi-fi w całym obiekcie. W lobby dostępny jest bankomat oraz automaty z napojami, słodyczami oraz przyborami kosmetycznymi. Zaś w recepcji można kupić bilety do muzeów i na wydarzenia kulturalne.
Codziennie rano serwowane jest smaczne śniadanie w formie obfitego bufetu szwedzkiego w cenie 6,75 euro.
Pomyślano również o gościach podróżujących służbowo, dla których przygotowano dwie w pełni wyposażone sale konferencyjne oraz przestrzeń do pracy w lobby hotelu.
Dla gości zmotoryzowanych, na wewnętrznym podwórku obiektu, dostępny jest parking w cenie 12 euro/dobę.
Do hotelu goście mogą przybyć ze swoimi zwierzętami. Za pupila trzeba zapłacić 10 euro.
Miłośnikom sztuki, w oficynie zlokalizowanej w podwórku obiektu, udostępniono galerię sztuki „A&O Kunsthalle”, w której organizowane są wernisaże znanych niemieckich i międzynarodowych artystów.
Z uwagi na epidemię koronawirusa, obecnie, gości obowiązuje zasada 3G, co oznacza, że z pobytu mogą skorzystać osoby zaszczepione legitymujące się certyfikatem covidowym, ozdrowieńcy oraz posiadający negatywny wynik testu. Informuję, że na terenie obiektu znajduje się bezpłatny punkt testowy.
Ja tam byłem, wszystko, o czym napisałem powyżej, widziałem, wszystko sprawdziłem Tym, którzy wybierają się do Lipska i muszą zostać dłużej w mieście, polecam obiekty sieci. A&O.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Karwacki

Information

Trasy turystyczne i programy wypraw autorskich  zostały opracowane i  zweryfikowane w terenie. Polecamy pilotom turystycznym.