Kontakt

+48 601 792 995

NAPISZ DO NAS

biuro@tourist.net.pl

JESTEŚMY OTWARCI

  NA WSPÓŁPRACĘ

 

Gastronomia

txt w opracowniu

Hotele - rekomendacja

txt w przygotowaniu

Nowy hostel & hotel A&O w Pradze już otwarty

                           Zwykle, w swoich reportażach, informuję czytelników o nowościach w branży turystycznej, które można poznać na targach turystycznych. 
W poniższym artykule chciałbym zwrócić uwagę na hotele, bez których turystyka obyć się nie może. Nie o wszystkie hotele chodzi, ale o hostele i hotele marki A & O w Pradze. Wybierając się zwiedzić „Złotą Pragę”, Hradczany, Złotą uliczkę i inne zabytki, zastanawiamy się nad noclegiem, najlepiej w pobliżu centrum, w dobrym standardzie i w niskiej cenie.  Hotel A& O PRAGA - Galeria
Niestety, hotele w pobliżu centrum nie tylko Pragi, ale każdego znaczącego miasta są zazwyczaj drogie. Cóż ma zrobić przeciętny Kowalski, który właśnie wybrał się na eskapadę do Pragi. Podpowiadam, powinien zainteresować się siecią hosteli i hoteli A&O. Obiekty wspomnianej sieci są zwykle usytuowane w pobliżu centrum i oferują noclegi w przystępnych cenach. Sieć A&O jest dość prężnie rozwijającą się firmą hotelarską. We wszystkich ważniejszych miastach Europy ma swoje hotele. Nie ma ich jeszcze w Warszawie, ale, jak wynika z rozmowy, którą przeprowadziłem z dyrektorem tej marki Panem Oliverem WintAO_Praga02.jpgerem w Polsce, w najbliższych latach też takie obiekty powstaną. Wracając jednak do Pragi.
W dniach 1 – 3.06.2018 kierownictwo sieci obiektów A&O zaprosiło przedstawicieli branży turystycznej, nauczycieli i media na uroczyste otwarcie nowego obiektu A&O Rhea w Pradze.
Obiekt ten funkcjonował przez 40 lat jako hotel, dwa lata temu został odkupiony przez sieć A&O i nakładem 9. mln euro został przez rok przebudowany i odnowiony. Została odmieniona fasada, zamontowano zabezpieczenia przeciwpożarowe, a następnie odnowiono podłogi oraz pokoje i hol recepcyjny.
Dzisiaj jest to nowoczesny 21. piętrowy hotel położony w spokojnej dzielnicy Nove Malesice. Oddalony jest od centrum miasta tylko 6,2km, a dojazd tramwajem z dworca kolejowego zajmuje ok. 15 minut.
Obiekt posiada wystrój zgodny z zapowiedzią złożoną przez przedstawiciela sieci podczas konferencji na targach ITB w Berlinie - nowego brandu A&O. Nowy wystrój sprawia, że obiekt jest ładniejszy i nowocześniejszy, tylko cena została niska. Na gości czeka duże przestronne lobby, pełniące funkcję pokoju gościnnego, w którym znajduje się długa recepcja, bar, długi stół do posiedzeń i pracy, kącik zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu oraz bankomat. Na zewnątrz budynku na gości czeka przytulny taras. Z okien pokoi na najwyższych piętrach rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. W całym budynku dostępny jest bezpłatny internet przez wifi. W hotelu goście mają do dyspozycji pralkę oraz suszarkę do ubrań.
Do dyspozycji gości zostało przygotowanych 1300 miejsc w 440 wygodnych, utrzymanych w dominującej czarno-białej kolorystyce - pokoi jedno-, dwuosobowych oraz rodzinnych w standardzie hotelowym **. Nowością w sieci A&O jest to, że duża ilość pokoi posiada balkony oraz gniazdka USB, umożliwiające ładowanie urządzeń elektronicznych (np: tablet, telefon) zamontowane w piętrowych łóżkach w pokojach rodzinnych i wieloosobowych. Przybyszom oferuje się kolorowe, wieloosobowe pokoje hostelowe, wyposażone w łazienkę z prysznicem, ( w łazience, zdaniem dyrektora, jako cecha marki A&O - szampon z mydłem w jednym dozowniku, chusteczki higieniczne), WC, TV-Sat oraz zapowiadane, charakterystyczne dla nowego wystroju wygodne łóżka i kolorowe pufy. Ceny wieloosobowych pokoi hostelowych zaczynają się od 10Euro, a hotelowych od 25Euro. Codziennie rano gościom serwowane jest śniadanie w formie bogatego bufetu szwedzkiego.
Z myślą o gościach biznesowych zostały przygotowane profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne. Dla zmotoryzowanych gości dostępny jest duży parking zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów (niestety płatny). Zgodnie z mottem obiektu, które brzmi: „Każdy może podróżować”, ten nowoczesny hotel jest gotowy zarówno na przyjęcie gości indywidualnych jak i grup, dzieci, młodzież i dorosłych także gości biznesowych przyjeżdżających do Pragi na konferencję i w celach biznesowych. Warto dodać, że obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na potrzeby takich gości przygotowano 10% pokoi. Są to pokoje o większej powierzchni, o szerszych drzwiach oraz z dostosowanymi do potrzeb osób poruszających się na wózkach łazienkami. Ponadto,
z parkingu jest wjazd dla wózków do holu recepcyjnego, a na każde piętro można wjechać windą.
W dniu oficjalnego otwarcia obiektu, rano, organizatorzy zaprosili wszystkich gości na wycieczkę po Starówce Pragi, następnie odbyło się zwiedzanie obiektu i prezentacja pokoi. Po oględzinach pokoi odbyła się część oficjalna z udziałem dyrektora sieci A&O Olivera Wintera, który przywitał gości i opowiadał o obiekcie, przedstawiając jego walory.
Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na Biznes-Barbecue, które było idealną okazją do porozmawiania z przedstawicielami i kierownictwem A&O, nawiązania kontaktów handlowych z partnerami branży turystycznej z całej Europy oraz przeprowadzenia wywiadów.
Z usług hotelowych tej sieci wielokrotnie korzystałem i to w różnych miastach europejskich. To, o czym piszę, sprawdziłem. Nie jest to żadna reklama, ale podpowiedź, gdzie szukać dobrego i w miarę taniego noclegu w dużych miastach europejskich. Ze swej strony, życzę gospodarzom nowego obiektu wielu ciekawych i zadowolonych z pobytu gości, a gościom udanego pobytu w tym nowoczesnym obiekcie.

Tekst: Bartosz Karwacki
Zdjęcia: Bartosz Karwacki i Piotr Żyła

Aktualności

Newsy i aktualności z  bierzących wydarzeń zarówno w  Polsce jak i Europie.

Artykuły bedą wprowadzać w branżę  turystyczną, gastronomiczną i dziedziny pokrewne.

Pobierz

Publikacje do pobrania non profit _ wydawnictwa Stowarzyszenia PROGRES - zapraszamy do współpracy

Publikacje wydane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego,  Samorządu Województwa Lubuskiego,  Samorządu Województwa  Wielkopolskiego oraz PFRON

Lata

2021

Przewodnik Dolny Śląsk dla każdego -180 tras dla osób niepełnosparwanych, dzieci i rodzin - pobierz

Przewodnik Dolny Śląsk dla każdego -180 tras dla osób niepełnosparwanych,...wersja WCAG 2.0 dla niedowidzących - pobierz

Przewodnik Lubuskie bez barier - 70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych... wersja WCAG 2.0 dla niedowidzących - pobierz

Przewodnik Lubuskie bez barier - 70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych w wersji na Androida (pobież w  Sklepie Google Play  tytuł: Lubuskie 70 tras

 

2018

Województwo lubuskie bez barier - 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - Pobierz przewodnik w PDF

Województwo lubuskie bez barier - 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych  Mapa lubuskie cz.1 PDF pobierz

Województwo lubuskie bez barier - 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych  Mapa lubuskie cz.2 PDF pobierz

Województwo lubuskie bez barier - 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych  - wersja dla niewidomych PDF pobierz

Województwo dolnośląskie bez barier - 150 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych  Mapa DSL 150 tras PDF pobierz

2017

Przewodnik turystyczny pt. Polska bez barier  500 tras ... wg województw

1. Woj. dolnośląskie - pobierz

2. woj. kujawskopomorskie - pobierz

3. woj. lubelskie - pobierz

4. woj. lubuskie - pobierz

5. woj. łódzkie - pobierz

6. woj. małopolskie - pobierz

7. woj. mazowieckie - pobierz

8. woj. opolskie - pobierz

9. woj. podkarpackie - pobierz

10. woj. podlaskie - pobierz

11. woj. pomorskie - pobierz

12. woj. ślaskie - pobierz

13. woj. świętokrzyskie - pobierz

14. woj. warmińsko-mazurskie - pobierz

15. woj. wielkopolskie - pobierz

16. woj. zachodniopomorskie - pobierz

17. Polska bez barier - 500 tras tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - Mapa cz.2 PDF pobierz

 2016

Przewodnik Wielkopolska bez barier - 60 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - pobierz

Mapa cz1  Wielkopolska bez barier - 70 tras turystycznych ... pobierz 

Mapa cz2  Wielkopolska bez barier - 70 tras turystycznych ... pobierz 

2014

Przewodnik Dolny ŚLąsk dla każdego - 100 tras turystycznych dla osób nipełnosprawnych pobierz

 2012

 2011

Zarządzanie Wiedzą w turystyce, Monografia naukowa Progres/AWF 20211 - pobierz

Subcategories

Information

Trasy turystyczne i programy wypraw autorskich  zostały opracowane i  zweryfikowane w terenie. Polecamy pilotom turystycznym.